?

Log in

Previous Entry | Next Entry

Хочу розповісти, як можна легко мандрувати. Багато хто каже: ох, яка ти швидка! Щойно була тут - а вже в Польщі! А тепер де? В Нідерландах?! Хотів би і я так мандрувати!

Не плануйте - їдьте!

Суть в тому, що так мандрувати може кожен. Питання не в часі і не в грошах. Насправді нас обмежують лиш рамки в нашій голові. Звідки ці рамки? Все дуже просто: наші батьки поїздку кудись вважали за ПОДІЮ! До неї ретельно і довго готувалися, збирали гроші весь рік. Це було щось так, як ніби зробити ремонт чи купити новий телевізор. І створило нам враження, що поїздка кудись - це архіскладно і потребує нереальних попередніх зусиль.
Насправді поїхати простіше простого. Необов'язково навіть планувати. Головне - задати напрямок. А якщо так хочеться планувати, то є комп і вай-фай. Приїжджаєте на місце, берете вино, комп і гуглите, що ж цікавого є в окрузі. Останнім часом тільки так і роблю ) Щодо логістики: є сенс бронювати авіа квитки і деякі автобуси лоу-кости чи поїзди. Але куплений квиток на внутрішній переїзд завжди буде стримувати вас. Тому змиріться і використовуйте blablacar.com. Там дешево і зручно. І можна їхати практично у будь-якому напрямку. Це якщо автостоп не для вас)
Щодо проживання, то сенс є бронювати заздалегідь у двох випадках: якщо ви їдете у якесь дуже туристичне місце (топове місто чи морське узбережжя) або якщо вам це треба для відкриття візи. В іншому випадку приїжджаєте на місце і даєте ногам самим вас винести до житла)

IMG_3868

Вам потрібно менше, ніж ви думаєте!
Житло. Бувало, я тижнями жила в наметі. Бувало, жила у п'ятизіркових готелях. Висновок, до якого я прийшла: вам не потрібен п'ятизірковий готель. Номер за 500 баксів і приватний номер у хостелі за 50 відрізняються лиш наявністю шарової випивки у міні-барі і кавовою машиною. Вам настільки зійшлося на випивці? так у найближчому супермаркеті вона є! А в хостелі зате кухня є, де можна зготувати поїсти і не тратитися на ресторан.

Підбирайте житло під свої потреби. Якщо просто перекантуватися ніч, то підійде і ліжко у восьмимісному гуртожитку. Якщо ви біля моря, то найкраще - це намет чи бунагало, а іноді і просто гамак між пальмами. Якщо ж вам треба працювати або відпочити від людей, то тоді можна замислитися і про окрему кімнату.
Розкіш людині НЕ ПОТРІБНА. Якщо ви переконаєте себе, що абсолютно комфортно будете почуватися у звичайному гостьовому домі, а не у готелі із позолоченими поручнями, то мандурвати стане значно простіше. Бо що людині треба? Відчуття безпеки, дах над головою, постіль, вода і туалет. Все. Все інше - зайво витрачені гроші. Розкіш далеко не у крутості житла. Житло не варте того, аби на нього витрачати гроші. Витрачайте їх на враження! Підйом на вулкан, покатушки на корабликах чи конях, музеї... це те, на що варто тратити гроші у подорожах.


Їжа. Їхати у Польщу і їсти в італійських ресторанах? Їхати у Мексику і шукати європейську кухню? Це якось геть не те. В кожній країні унікальна кухня, це частина культурного надбання. Тому піцу краще пробувати у Італії, а журек – у Польщі. У Індії станьте на місяць вегетаріанцем, у Монголії  - злосним м’ясоїдом… Хоча нє, монгольську їжу не витримувала навіть я. Можна щось пробувати скрізь, наприклад, пиво. І порівнювати. А їхати у нову країну зі своїми харчовими звичками – це все одно, що нести на спині шафу. Навіщо? Тут є ваш шанс спробувати щось інше, відволіктися від звичних шаблонів.

DSC_7799

Ідіть у забігайлівки для місцевих. Навіть якщо там натовп і нема вилизаних столів та свічок. Місцеві знають, куди ходити. Найкраще – це поспитати в місцевих, куди вони порадять піти дешево і смачно поїсти, а куди – випити пива.

DSC_7560

Завжди кажіть «так!» і звільніться від стереотипів

Це найкраще спрацьовує у автостопі. Пропонують вас кудись завести в якесь цікаве місце? Кажіть так! Везуть на шашлики? Чому б ні! Особливо це актуально для Грузії, тут вас завезуть, нагодують, покажуть. Не прив’язуйтеся міцно до своїх планів, нехай пригоди несуть! Їдете у Відень, але «коні збочили в кущі» і понесли в Прагу? Чудова нагода побачити це місце! Тримайтеся за місцевих, які готові щось показувати. Вони будуть встократ кращим путівником, ніж глянцевий чи скачаний з інтернету. Вони покажуть не фасад, а душу міста.

Велике відкриття мандрівників: люди значно добріші, ніж нам здається. А світ геть не злий. Турки не продають на органи, мусульмани не терористи, а кавказці не потягнуть у найближчі кущі ґвалтувати. Кожен народ прекрасний по-своєму (навіть монголи, Настю, навіть монголи!) і у кожного можна чогось навчитися. Абсолютно кожна людина є носієм чогось нового. Навіть від російського далекобійника можна навчитися триповерхових матюків або розцінок на хвойд – це теж знання і вони теж збагатять внутрішній світ!
А ще – віддавайте. Колись мандрівник Льоня Кантер сказав річ, яка дуже на мене вплинула. Він сказав, що завжди треба давати, у міру своїх сил. Вписуєтесь у когось безплатно – приготуйте йому борщ чи поприбирайте. Поможіть по роботі, поговоріть. Подаруйте магнітик, врешті-решт. Енергія, витрачена на це, обов’язково повернеться в мандрах. Не можна тілька брати: їздити стопом і безплатно ночувати у людей. Треба віддячувати. Не обов’язково цим же людям, можна іншим. І зовсім не обов'язково грошима. Ні, своєю енергією.

Дізнайтеся нове

Кожна поїздка – це навчання. Непомітне, але неминуче. Та можна і стимулювати це навчання. Перед поїздкою в Грецію освоїти їзду на мотоциклі, а у Белізі пройти курс дайвінга.

DSC_7586

Одна москвичка, яка вписувалася у мене по каучсьорфінгу, колись прийшла додому з книжками з історії України. І розповіла, що вона в кожній країні своїх мандрів купляє книжки з історії і ознайомлюється з ними. Це навчило мене. Тож у кожній країні я стараюся знайти книжку, написану кимось закоханим у свій край, купити і прочитати її. Коли дивишся на країну очима люблячої людини, то і сам починаєш її любити.
І, звісно ж, треба вивчати і розуміти традиції краю. Питайте у людей, ходіть у музеї, ЦІКАВТЕСЯ! Коли розумієш, то легше прийняти. І полюбити.

Розділіть щастя з другом

DSC_0787

Коли багато мандруєш, то починаєш вигорати. Все наче те саме, мандрівки вже не дають того запалу. Для себе я відкрила радість поділитися баченням з другом. Одна й та сама країна, відвідана з другом і без друга – це два різних враження. Найяскравіші мої поїздки у Мексику та Барселону були з друзями: з Уляною та Андрієм. Це коли тебе захлестує щастя і ти можеш виплеснути його на когось. Це коли тобі страшно і ти чіпляєшся другові в плече і цокотиш зубами… а потім ржеш з цього. Це коли напиваєшся вина, слухаєш сопливі пісні і ревеш у чотири ока за колишніми коханнями. Це коли скачеш за руку по гаудівській бруківці, переслідуючи опупенно красивого босоногого серфера. Сама б ти ці дурниці ніколи не робила б. А страждати ідіотизмом з другом – весело!

DSC_8339

Мандрів вам ))) Підтривайтеся, от прям на травневі, от прям щаз!

zz7387

Інша писанина до теми:
Дорога як вчитель толерантності
Мусульманська жінка

Comments

( 20 comments — Leave a comment )
friday_ptaha
Apr. 18th, 2014 01:05 pm (UTC)
Все дуже так! Тобто правильно написано :)
Коли ми кудись їдемо, то вибираємо "тему": наприклад, у Грузії шукали, як змінив Грузію Саакашвілі,а в Прибалтиці нас цікавило мовне питання :)
Стосовно їжі - все б так і хотілося, якби їжа в Європі не була така дорога :(
gohatto_n
Apr. 18th, 2014 01:15 pm (UTC)
точно! я якраз про теми хотіла писати. Там, де розділ про вигорання. Допишу ще! дякую, що нагадала, Іванко!
friday_ptaha
Apr. 18th, 2014 05:53 pm (UTC)
Та нема за що :)
Файних мандрів!
nikitanik
Apr. 18th, 2014 05:55 pm (UTC)
У супермаркетах можна знайти і дешеву, і досить якісну їжу (принаймні у Франції так)
gohatto_n
Apr. 18th, 2014 08:26 pm (UTC)
згодна абсолютно. Тому мені хостели кращі за готелі: там є кухня
zmeyechka
Apr. 18th, 2014 01:27 pm (UTC)
Я бы немного поспорила с фразой: "Питання не в часі і не в грошах.". У меня 20 рабочих дней отпуска в году и даже за свой счет взять отпуск я не всегда могу.
gohatto_n
Apr. 18th, 2014 01:58 pm (UTC)
ну да. Але це вибір кожного. Я вибрала фріланс замість офісної роботи. У ньому багато мінусів, але оцей плюс - можливість мандрувати - для мене переважив мінуси.
А щодо часу, також згодна. Якби у мене не було дітей, я б їздила по півроку. А може і більше. Сенсу вертатися точно не було б.
zmeyechka
Apr. 18th, 2014 03:10 pm (UTC)
А в какой области фриланс, если не секрет? Потому что я работаю в IT, и из моих знакомых фрилансеры в этой области работают больше тех, кто сидит в офисе, и даже на отдыхе часто бывают заняты работой.
gohatto_n
Apr. 18th, 2014 03:48 pm (UTC)
журналістика і туризм)
я не кажу, що працюю менше. Плюс в тому, що я можу брати роботу в дорогу. І можу працювати всі свята і вихідні, аби потім весь робочий тиждень десь проваландатись.
nikitanik
Apr. 18th, 2014 05:55 pm (UTC)
А з дітьми хто залишається, коли в у мандрах?
gohatto_n
Apr. 18th, 2014 08:25 pm (UTC)
Коли тривалі мандрівки, то стараюся на літо їх, коли діти на морі у баби з дідом. Коли короткі, то приїздить чоловікова мама з Генічеська. + моя мама помагає.
Коротше, дякуючи бабусям мандрую.
kobieta_mon
Apr. 18th, 2014 07:00 pm (UTC)
Такі да )
Питання до деталей: а шо от у вас на ногах - http://i.gyazo.com/705d72af31e6b1003353e6ba0481698b.png ?
gohatto_n
Apr. 18th, 2014 08:28 pm (UTC)
це для верхової їзди. Фотка зроблена в Монголії, по якій ми їздили верхи. Певно, аби не натирало ноги))
es_como_un_nene
Apr. 18th, 2014 08:24 pm (UTC)
дякую за запис! дуже надихає!
gohatto_n
Apr. 18th, 2014 08:29 pm (UTC)
будь ласка)
siryjvovk
Apr. 18th, 2014 09:16 pm (UTC)
Яка в тебе біла дупа, Настя.
gohatto_n
Apr. 19th, 2014 09:35 am (UTC)
а у тебе засмагла?) продемонструй!
siryjvovk
Apr. 19th, 2014 08:58 pm (UTC)
така самісінька, ех...
nikita_liskov
Apr. 19th, 2014 06:39 pm (UTC)
круто, согласен с каждым словом)
alinaruda
Apr. 19th, 2014 10:55 pm (UTC)
все так і є) але я щось стала розбещена та трохи соціопатична, тому замість стопа і каучсьорфінга - лоукости та еірбінбі. але для мене найбільшу роль в подорожах відіграє компанія....не так куди, як з ким)
( 20 comments — Leave a comment )

Profile

поль_руіз
gohatto_n
gohatto_n

Latest Month

June 2014
S M T W T F S
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Tags

Powered by LiveJournal.com
Designed by yoksel