?

Log in

Previous Entry | Next Entry

Про інсульт у 28 - 2

Вчора я розповіла про гострий стан після інсульту, але, окрім нього, були і інші прояви.

Пост-інсультні глюки
По-перше, страх смерті. Мені здавалося, що тему я цю давно пропрацювала. Але після події вона знову вилізла. Це був страх не так небуття, як, скоріше, каліцтва. По-друге, це був панічний страх втрати контролю. Я дуже люблю все контролювати і просто скаженію, коли хтось ззовні намагається контролювати має життя. І тут з'ясовується, що моє тіло раптом може викинути коника, і я на це не можу вплинути. Ні я, ні мій здоровий спосіб життя.
Після цього у мене з'явилося сильне бажання взяти під контроль своє тіло - довести собі, що можу робити з ним що захочу. Тому ударилася в тренування. І лише зараз, дещо демотивована незначущістю результату моїх зусиль,  я таки попустилася із бажанням стати качком.

Доволі тривалий час після інсульту я не могла довго концентруватися на текстах і не могла писати статті. Мені здавалося, що я вже ніколи не зможу реабілітуватися. І лише коменти у ФБ, де Сергій Марченко пообіцяв, що здатність писати повернеться, вселили надію.

Ще я не була здатна відновлюватися після якихось психологічних травм. Це було найтяжче у реабілітації. Про це попереджали лікарі, так і сталося. Я місяцями ридала через відсутність сенсу життя і власну нездалість. І через інші речі. Психіка абсолютно не адаптувалася до кризових ситуацій, тож я "оклигала" лиш у Мексиці, де упхнула у свою голову гору філософської літератури і пройшла такий собі левел-ап в усвідомленні себе і світу.

Де собака заритий
Всі лікарі однозначно вважали причиною інсульту моє фестивальне перенапруження, помножене на недосип та купу шкідливих чинників, типу літри кави випитої кави і жосткий недосип. Але потім я пішла до кардіолога на планову перевірку, а вона мені каже: "А чи нема у тебе, часом, проблем з суглобами?" Є, кажу, артроз геть замучив. Ну і артрит теж кості крутить давно. А чи нема у тебе, часом, женських пробелм? - питає. Чого ж нема, кажу. Є! Гормони буянять, вічно як не срачка так пердячка щось турбує. О, каже кардіолог, а піди до свого ревматолога, і хай вона тобі направлення випише на аналізи на аутоімунне...

Після того ішла я до ревматолога довго. І не прийшла б, певно, бо поки Настя не вмирає - Настя до лікаря не йде. Але тренер поставив умову: ніякої тобі штанги, поки не вколеш в коліна таку хрєнь, яка суглоби змазує... Ото пішла я до своєї ревматологині і кажу: вколіть мені хрєнь, прошу пані. А заодно і випишіть направлення на аналіз.
Коли жінка почула про інсульт у 28 років, то заявила, що "від нервів" жінок у такому віці не бахкає. Це чоловіків, каже, від нервів бахкає. А жінки так зроблені, що витривалі шокапєц. Ну да, нам же дітей ростити, нам ламатися не можна. Все, каже, нічого колоти не буду, пензлюй здавати ANA (ДНК-тест на волчанку). АНА показав наявність чого-то там, що свідчило про волчанку, але якось мутно показав, тобто на грані між негативним і позитивним результатом. Лікарка відправила на кількісний аналіз, і знову ж те саме. Негативний - 4 і менше. А у мене 4. Оце завтра доздам останній аналіз і піду знову...

Потім я почула про жінку з трьома інсультами у 30 років. Це її організм реагував на присутність естрогенів. Я зразу ж на себе приміряю... оце буде прикол, якщо мій організм вбиває мене за жіночі гормони... кармічна помста за заперечення жіночності в собі і небажання жити після 27)) Коротше, епопея з інсультом ще не скінчилася. Працюємо всією сім'єю "на аптеку")

Між тим
Між тим, це майже не вплинуло на мій спосіб життя. Так, було страшно літати на літаку перший раз (у Мексику, 12 годин), перший раз підніматися на 4000 і присідати з 30 кг на карку, перший раз курити коноплю було взагалі дуже страшно, бо хз як воно діє на судини... Тобто мені було це все робити страшно, але я робила. І буду робити.

Зараз з мінусів - крутиться часто на тренуванні голова (але може так у всіх?) і на спеці чи духоті стає дурно. Більше ніяких наслідків не відчуваю! Отакий от досвід. Питайте, якщо що. Розкажу)

Comments

( 5 comments — Leave a comment )
hovra_shok
May. 22nd, 2014 10:42 am (UTC)
Як ти тренуєшся? Тричі на тиждень? По 90 хв? Верх-низ? Відсотки жирової-м"язової тканини знаєш? У мене на нервовому грунті +хронічне перетренування+порушення харчової поведінки (орторексія) в 28 років теж дещо нехороше сталося. Не інсульт. Але чи не боїшся перетренуватись?
araviya
May. 22nd, 2014 02:16 pm (UTC)
Настю, я розкажу, а ти сама дивися, піде тобі чи ні.
Є така штука, називається "жіноча гімнастика". Я їй займаюся близько 4 років і в мене все (тьху-тьху) попроходило. А якщо починає знову - я займаюсь і мене попускає. Ця штука вибудовує жіноче тіло у його прироній стан, остеопати це доводять... Тобто, якщо у тебе є хвороба - значит десь у тілі є перекос, порушення геометрії, котрий веде за собою порушення функцій органів. І треба повертати оцю геометрію у нормальний стан, збалансований. Гімнастика це допомагає зробити, але дуже багатьом вона не подобаєтьс, бо для неї треба усього 15 хвилин в день і займатися))) Але ті, хто займаються, нормально рожають, нормально переносять КД, задоволені своїм тілом, вирішують купу проблем із жіночими хворобами, і ще купа чого окрім цього.
Я, окрім неї, нічого більше не роблю (на фітнес дивитися не можу тепер, бо бачу як він в більшості ще більше перенапружує тіло), окрім того, що просто люблю, без ідей - контактну імпровізацію, басейн і море, піші прогулянки, ігри... І моє тіло, до якого я раніше мало багато претензій, тепер мене повністю задовольняє. Ну і душевний стан набагато краще (це не тільки заслуга гімнастики, але й вона теж)... Короче, це вого роду ціла філософія:)

Якщо щось зачепило - можу порозказувати ще, або кинути посилання.
tygroid
May. 22nd, 2014 06:59 pm (UTC)
а який в тебе був - з крововиливом чи ішемією? просто досліджую інфаркти, то і цікаво стало.
kofajoh
Jun. 8th, 2014 12:40 pm (UTC)
Крововилив у правому хвостатому ядрі
eve_link_a
May. 22nd, 2014 08:58 pm (UTC)
так підозрівала, що крім втоми там ще щось мало бути.
Ви - молодець. Сподіваюсь, усе внормується.
( 5 comments — Leave a comment )

Profile

поль_руіз
gohatto_n
gohatto_n

Latest Month

June 2014
S M T W T F S
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Tags

Powered by LiveJournal.com
Designed by yoksel